Wydarzenia i uroczystości

Międzynarodowy Dzień Ochrony Zabytków – Dwór Gończyce

Wczoraj wypadał Międzynarodowy Dzień Ochrony Zabytków, z tej okazji przygotowaliśmy dla Państwa krótki filmik o jednym z zabytków znajdujących się na terenie naszej Gminy. Na tapetę tym razem wzięliśmy dworek i park w Gończycach, przynajmniej z dostaniem się do niego było łatwiej niż w tamtym roku Nie musiałyśmy przebijać się przez gęste zarośla jak w Nowej Krępie, chociaż tamtą eskapadę do tej pory wspominamy naprawdę miło. Zapraszamy do obejrzenia tegorocznego filmu.
Zachęcamy również Państwa do dzielenia sie z nami ciekawymi wspomnieniami, historiami oraz zdjeciami dotyczącymi wymienionego obiektu. Może ktoś z Was ma jakieś zdjęcia z lat kiedy dworek był w rękach POMu i mieszkało tu wiele rodzin, a może ktoś dysponuje jakimiś ciekawymi jeszcze starszymi fotografiami lub informacjami. Nam udało się zdobyć ciekawe informacje i zdjęcia dzięki uprzejmości konserwatora zabytków.
Możecie przesyłać informacje na nasz adres mailowy kultura.sobolew@wp.pl lub komentować pod poniższym postem.
Pozwoliliśmy sobie skorzystać z kilku starych zdjęć znajdujących się na stronie naszego lokalnego historyka Kazimierza Paciorka.