Galeria,  Wydarzenia i uroczystości

Spektakl „SWATY”

Na spokojnie, po tym szalonym weekendzie, kiedy świętowaliśmy 15-lecie Zespołu Ludowego z Gończyc dzielimy się z Państwem fotorelacją ze spektaklu „Swaty”😀
Nieskromnie musimy powiedzieć, że to był ogień🔥 Prześmieszny scenariusz napisany przez kierownik Ela Radziej, wspaniały akompaniament muzyczny w wykonaniu Mateusz Kowalczyk, piękna dekoracja, stroje i przede wszystkim zaangażowanie i ogromny talent aktorski tej grupy przyczyniły się do tego, że to był kolejny sukces😄 Wszystkie próby przed oraz sam występ na pewno zostaną nam długo w pamięci.
Spektakl odbył się na scenie Gminnego Domu Kultury w Sobolewie 19 listopada 2022r. Zadanie miało charakter edukacyjny. Na scenie wystąpiły trzy pokolenia. Aktorzy w humorystyczny sposób przekazali jak dawniej wyglądał zwyczaj dobierania pannom ich przyszłych mężów. Całe widowisko odbywało się w barwnej wiejskiej chacie, wykonanej wspólnie, a treści przekazywane były gwarą.
Dlatego najmocniej dziękujemy Wam, członkom Zespołu Ludowego za te wszystkie lata współpracy!
Serdeczne słowa podziękowania w tym miejscu chcemy złożyć Panu Krystian Jaworski prezesowi Zarządu Instytut Rzeczypospolitej im. Pawła Włodkowica oraz koordynator ds. samorządowych Pani Elżbieta Woźniak-Sionek za wkład finansowy i pomoc w organizacji spektaklu.
Projekt współfinansowany przez Instytut Rzeczypospolitej im Pawła Włodkowica.